• HDPE Lasersnijden tot ca 12mm
  • Duizenden uren HDPE snij-ervaring
  • Gemiddelde levertijd 4-7 werkdagen
  • De specialist op het gebied van HDPE
  • Persoonlijk advies
  • Voordelig van 1 tot 10.000+ stuks
Vraag nu je offerte aan

HDPE – Lasersnijden

Hogedichtheidpolyetheen

Van alle materialen die wij lasersnijden is HDPE de kunststof die we het meest lasersnijden. HDPE lasersnijden is nog niet heel erg bekend. Toch ontdekken steeds meer bedrijven de voordelen van lasersnijden ten opzichte van conventionele bewerkingstechnieken zoals bijvoorbeeld HDPE frezen. HDPE is de afgekorte naam van Hoge Dichtheid PolyEthyleen (High Density Poly Ethylene). Onze machines worden circa 25% a 35% ingezet voor het lasersnijden van HDPE. PMMA en POM volgen op ruime afstand. Op zich is dit niet zo raar want HDPE is één van de meest gebruikte kunststoffen wereldwijd! Naast dat HDPE enorm veel gebruikt wordt is het zeer geschikt om te lasersnijden. HDPE lasersnijden biedt diverse voordelen ten opzichte van frezen, daarom verwachten wij dat binnen 5 jaar het grootste deel van het HDPE plaatmateriaal met behulp van lasersnijden wordt bewerkt. Voor de onderdelen die niet gelaserd kunnen worden, frezen wij ook HDPE. Frezen heeft een aantal voordelen ten opzichte van lasersnijden en vice versa. Als je je tekening naar ons opstuurt kijken wij uiteraard wat de meest interessante bewerking is.

  • HDPE Lasersnijden tot ca 16mm
  • Duizenden uren HDPE snij-ervaring
  • Gemiddelde levertijd 4-7 werkdagen
  • De specialist op het gebied van HDPE
  • Persoonlijk advies
  • Voordelig van 1 tot 10.000+ stuks
Vraag nu je offerte aan

Binnen 1 werkdag een offerte

Home/Kunststof/Hoge dichtheid polyethyleen (HDPE)

HDPE lasersnijden volgens jouw specificaties

Op zoek naar een leverancier die HDPE onderdelen volgens jouw specificaties produceert? De Laser Frezer heeft ruime ervaring in het lasersnijden van onderdelen uit HDPE. Met onze Anti-Vortex lasersnij-techniek worden randen zeer strak en nauwkeurig gesneden. Wil je één onderdeel, een 0-serie of een grote serie laten produceren? Door moeiteloos een tekening te uploaden ontvang je doorgaans binnen 1 werkdag een vrijblijvende offerte (die wij na akkoord binnen 4-7 dagen al kunnen leveren). Moeten wij met je meedenken wat betreft de productie van kunststof onderdelen? Neem gerust contact met ons op, wij ondersteunen je graag.

Waarom HDPE Lasersnijden?

De reden dat HDPE een veel gebruikte kunststof is, komt met name door de uitstekende prijs/prestatieverhouding. HDPE is samen met PVC en PP verreweg de meest gebruikte kunststof in de maakindustrie. Het materiaal is zeer geschikt om te lasersnijden waardoor wij tot ca. 16mm dik HDPE kunnen snijden. Lasersnijden biedt diverse voordelen ten opzichte van frezen, een van de grote voordelen is de reductie in kostprijs. Deze kan oplopen tot een voordeel van 60% ten opzichte van HDPE frezen. Daarom verwachten wij dat binnen 5 jaar het grootste deel van het HDPE plaatmateriaal met behulp van lasersnijden bewerkt wordt.

HDPE lasersnijden

Laat je HDPE door De Laser Frezer lasersnijden

HDPE 4mm lasersnijden
HDPE onderdelen eco lasersnijden

Eigenschappen HDPE

  • Zeer slag- en maatvast
  • Temperatuurbereik tot 80 °C
  • Kent een vochtopname van 0.5%
  • Heeft een wrijvingscoëfficiënt van 0.25
  • Goede prijs/kwaliteitsverhouding

Voordelen van HDPE

HDPE is levensmiddelen geschikt conform EU10/2011, maar het is niet FDA goedgekeurd. HDPE is vochtafstotend, erg sterk en bestand tegen chemicaliën. De HDPE die wij gebruiken komt van de Duitse fabrikant Simona. Wij leveren in principe 2 kleuren, naturel (wit) en zwart. De zwarte variant is door de toevoeging van roet UV-bestendig en dus geschikt voor buitengebruik. Dankzij deze eigenschappen in combinatie met de prijs is HDPE één van de meest gebruikte kunststoffen in de industrie. Heb je voor jouw specifieke situatie hulp of advies nodig? Mail ons!

Maximale afmetingen

Wat is de maximale grootte die jullie kunnen bewerken? Dat is een goede vraag en dat hangt van twee dingen af.

  1. Hoe groot is het basis materiaal (de HDPE plaat)?
  2. Hoe groot is het bewerkbaar oppervlak van de lasersnijmachine?
  3. Hoe dik moet het onderdeel worden?

Formaat HDPE plaat

De onderdelen die wij lasersnijden worden uit een handelsformaat plaat gelaserd. Handelsformaten voor HDPE platen zijn bijvoorbeeld 1000x2000mm of 1500x3000mm. Deze formaten kunnen wij op de maximale grootte bewerken. Naast deze standaard handelsformaten zijn er ook platen beschikbaar van 2000x4000mm. Doordat deze plaat niet op onze machines past kunnen we deze niet bewerken.

Formaat lasermachine

Onze lasersnijmachines hebben een maximaal bewerkbaar oppervlak van 1550x3080mm. Onderdelen mogen dus in principe niet groter zijn dan dit formaat. Nou komen we daar bij HDPE natuurlijk niet snel aan, omdat de handelsformaten 1500x3000mm zijn.

Max. dikte onderdeel

Hoe dik moet je onderdeel worden? Wij kunnen in principe 16mm dik HDPE lasersnijden, alleen moeten er dan wel voldoende wanddiktes blijven staan. Fijne details lasersnijden uit een 16mm dikke plaat, zoals bijvoorbeeld een Moduul 1 tandwiel, is niet mogelijk. Er wordt in zo’n geval te veel warmte in het materiaal gebracht waardoor het smelt. Ter vergelijking; een Moduul 1 tandwiel is bij 8mm dik HDPE geen probleem.

Wat we zoal maken voor onze  klanten

Civiele Techniek

  • Binnenbakken voor prullenbakken in openbare ruimtes

  • Beugels voor water afvoersystemen

  • Onderdeken voor olie/vocht afscheiders

Industrie

  • Deksels voor mengkamers

  • Pakkingen voor leidingstystemen

  • Stootplaten

  • Flensen voor leidingsystemen

  • Diverse machine onderdelen

Scheepsbouw

  • Spacers tussen stalen delen

  • Pakkingen

In bovenstaand overzicht kun je zien hoe veelzijdig het materiaal HDPE is. Ben jij op zoek naar een oplossing? Kunnen wij je ergens mee helpen?

Neem contact met ons op.

Ontvang de beste prijs voor jouw kunststof gesneden onderdelen

Let op! Wij leveren alleen aan bedrijven

Vul je gegevens in en upload je snijtekening. Je ontvangt vrijblijvend en zo snel mogelijk een offerte van ons.

    Wij kunnen met de bestandstypes .dxf en .dwg direct offertes genereren. Heb je geen snijtekeningen? Onze tekenaars kunnen indien nodig ook schetsen uitwerken.

    Ingediende tekening blijven jouw eigendom, wij gaan er discreet mee om en verwijderen tekeningen na de offerte vervaldatum.

    (Geen zorgen, wij respecteren je privacy)

    • Gemiddelde levertijd 4-7 werkdagen
    • 145 soorten kunststof voorradig
    • Persoonlijk advies
    • 16 hightech bewerkingsmachines
    • 1148m² productieruimte
    • Voordelig van 1 tot 10.000+ stuks

    Let op! Wij leveren alleen aan bedrijven.